Elektronik Sigara Tamir Edilir Mi?

Ülkemizde 2-3 yıldır yaygın olan e-sigara şu son birkaç aydır daha da yaygınlaşmış durumdadır. Bir çok insan sigaranın meydana getirdiği sağlık problemlerinden kurtulmak için e-sigarayı tercih ederken birçok insan sigaranın maddi yükünden kurtulmak için e-sigarayı tercih etmektedir. Çoğu ürün halk arasında tavsiye edilirken e-sigara doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. İlk olarak sigarayı bırakmak için farklı yöntemlere başvuran insanlar tarafından kullanılmaya başlanmıştır e-sigara. E-sigaradan önce sigara bıraktırmaya yönelik birçok yöntem kullanılmıştır. Fakat bu yöntemlerin zamanla hiçbir işe yaramadığı insanlar tarafından fark edilmiştir. Hatta bu tarz sigara bıraktırmaya yönelik olan yöntemler kişinin sigara bağımlılığından kurtulup bu yöntemlere bağımlı olmasına sebep olmaktadır. Yani sonuç olarak insanlar sigaraya para vermekten kurtuluyormuş gibi gözükseler de, işe yaramayan bu boş yöntemler ile daha çok para harcamakta olduklarını anlamışlardır. İlerleyen zamanlar da doktorlar tarafından da bu durum fark edilmiş ve yeni çözüm yöntemleri geliştirilmeye çalışılmıştır. Yaklaşık 10 yılı geçkin süre önce Çinliler tarafından icat edilen ve Türkiye’de de çok nadir insan tarafından kullanılan e-sigara incelenmeye başlanmıştır. Yapılan incelemeler sonucunda e-sigaranın hem sağlığa normal sigara gibi zararı olmadığı anlaşılmış hem de normal sigara gibi maddi yükümlülüğü olmadığı anlaşılmıştır. Bu araştırmalardan sonra sigara bırakmak için veya sigaranın sebep olduğu herhangi bir sağlık sorunu için doktora giden bireylere doktorlar e-sigarayı tavsiye etmeye başlamışlardır. Böylece de e-sigara kullanan kişi sayısı gün geçtikçe artmaya başlamıştır.

Elektronik Sigara Neden Bozulur?

Sağlığını düşünen bir çok insan günümüz de e-sigara kullanmaya başlamıştır. E-sigara kullanmaya başlamakla insanlar hem sağlıklarını korumayı başarmışlar hem de maddi açıdan rahatlamışlardır. Normal bir sigaraya ayda harcadıkları ücreti bir kereye mahsus olmak üzere e-sigara için harcayarak, uzun dönemlerde yapılacak harcamaların önüne geçilmiştir. Yalnızca belirli dönemler için elektronik sigara likit için harcamalar yapılacaktır. E-sigaranın bozulması normaldir. Her elektronik eşya da olduğu gibi e-sigaranın da kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Eğer dikkat etmeden e-sigaranın likit bittiği halde e-sigarayı kullanmaya devam ederseniz ve ya hiç likit koymadan e-sigarayı kullanırsanız zamanla atomizer bozulacaktır. Atomizer’in bozulması yalnızca likit kullanmamakla yada likit bitmesi ile değil atomizerin temizlenmemesi ile de bozulmaktadır. Pil kısmında da belirli bir süre sonra sorun çıkmaktadır. Bu tarz sorunlar ile karşılaşan insanlar tamir edilemeyeceğini düşünmektedir. Bu yanlış bir düşüncedir, e-sigara bozulduğu zaman tamir edilebilir, bizimle iletişime geçiniz.

Elektronik Sigaram Bozuldu Tamir Edilebilir Mi?

E-sigara kullanıcılarının unutmaması gereken bir husus, e-sigaranın da diğer teknolojik aletler gibi dikkatli kullanılmasıdır. Nasıl diğer teknolojik aletlerde bazı kullanım kuralları bulunuyorsa e-sigarada da bu tarz kurallar bulunmaktadır. Likit kullanılmadığı zaman yada likit bitimi kontrol edilmediği zaman cihazın motoru konumunda olan atomizer bozulacaktır ve sigara buhar çıkarmayacaktır. Yada likit kullanıldığı halde aynı sorunla karşılaşılabilir bunu sebebi ise likit birikimi olabilir. Bu tarz bir sorunla karşılaşmamak için cihazı arada temizlemek gerekir. Böyle sorunlar ile karşılaştıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tıpkı diğer elektronik eşyalarda olduğu gibi nasıl bir sorun ile karşılaşıldığında tamir edilmesi için tamirci ile iletişime geçiliyor yada garantiye gönderiliyorsa, e-sigara içinde aynı durum söz konusudur. Eğer e-sigaranızda herhangi bir çalışma sorunu ile karşılaşır veya eskisi gibi çalışmadığını fark ederseniz bizimle iletişime geçiniz.