Elektronik Sigara Nedir

00000-570x570

00000-570x570

Elektronik sigara normal sigaradan uzaklaşmak için tavsiye edilen bir üründür. E sigara sayesinde sigaradan kurtulabilirsiniz. Elektronik sigara kullanıcı için büyük avantajdır. Çünkü e sigara duman yerine buhar oluşturur ve kullanıcı sağlığını korumaya yarar. Ayrıca e sigarada kullanıcı içine kullanıcının belirleyeceği miktarda nikotin çekerek sigaranın bağımlılık yapan maddelerinden kullanıcıyı korur. Nikotin seviyesi yavaşça azaltılarak sigara bağımlılığından kurtulabilirsiniz. Elektronik sigara tamamen gerçek sigara benzetimidir ve bu sayede de sizi sigaradan uzak tutacaktır. Elektronik sigara kullandığınız süre çerisinde asla normal sigara içme istediği duymayacaksınız. Buda sigaraya bırakmada size büyük yarar sağlayacaktır. Elektronik sigaranın en önemli özelliklerinden biriside nikotin alımını istediğiniz ölçüde tutabiliyor olmanızdır. Bu sayede de içtiğiniz e sigara içerisindeki nikotin seviyesini yaralayarak sigaraya olan bağımlılığınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Elektronik sigara kullanımı sayesinde kolayca sigaradan kurtulabilirsiniz. Ayrıca sigaranın içindeki yaklaşık olarak 4000 zararlı maddenin zararlarından da e sigara sayesinde kurtulabilirsiniz. E sigara birçok ülkede sigara içen kişiler tarafından bağımlılıktan kurtulmak için kullanılıyor.

Elektronik sigaranın bir avantajı da istediğiniz aromaları elde edebilmenizdir. Elektronik sigara kullanıcıları damak zevklerine göre değişik aromadaki likit tercihlerini yapabiliyor. Elektronik sigara likit tercihinizle damak tadınıza en uygun aromayı seçebilirsiniz. Bu likit seçeneklerinde elma çilek çikolata vanilya gibi çeşitli tatlarda likitler tercih edilebilir. Bu yolla da e sigara kullanımından zevk alarak sigaradan daha kolay uzaklaşabilirsiniz. Likit içeriği temel olarak gliserin bağımlılığı azaltmak için az bir düzeyde nikotin ve bazı bitkisel aromalardan oluşur. Likit alırken de bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Alacağınız likit içeriğinin tamamen bitkisel olması gerekir. Ayrıca bu likit paketinin uv ışınlarına karşı korumalı olması da gerekir. Alacağınız bu sarf malzemesinin özellikle kaliteli olması çok önemlidir. Bu kaliteli olursa e sigaradan daha az zarar görürsünüz. Ayrıca likit kullanırken son kullanma tarihine dikkat etmek gerekir son kullanma tarihi geçmiş olan likitleri kullanmamanız gerekir. Likitlerin kullanma süresi genellikle iki yıldır. Bu ürünlerin son tüketim tarihi geçince zararlı olabilirler.

Elektronik sigaranın en önemli yararlarından biriside pasif içiciliği engellemesidir. Bu sayede de yanınızdaki kişilere de zarar vermemiş olursunuz. Normal sigara içen kişinin yakınındaki kişilerde zarar görüyor ancak elektronik sigara sayesinde bu zarar ortadan kalkıyor. Özellikle çocuklu evlerde sigara içerken çocukları düşünmek ve onlara zarar vermemek için e sigara tercih edilebilir. E sigaranın bir başka yararı da kokusuz olmasıdır. Kokusu olmayan e sigara sayesinde evinizde istenmeyen sigara kokusu da oluşmayacaktır. Sigara kokusu sizi ve yakınlarınızı çok rahatsız eder özellikle eve gelen misafirleri sigara kokusu ile karşılamak istemezsiniz. Bu yüzden de e sigara kullanarak evinizdeki kokudan kurtulabilirsiniz. E sigaranın bir başka avantajı da özellikle ağzınızda ve üstünüzdeki sigara kokusundan sizi kurtarmasıdır. Bu sayede de başkalarını rahatsız etmeyeceksiniz. Ayrıca e sigaranın kül is koku gibi kirlilikleri olmadığından etrafınızı da korumuş olursunuz. Elektronik sigarayı evde kapalı ortamlarda kısacası istediğiniz her yerde rahatça kullanabilirsiniz. Elektronik sigarayı kullanırken pilini şarj etmeniz gerekir. Pili tamamen bitince şarj işlemini yapabilirsiniz. Pili şarj etmeden önce üzerinden likit kalıntısı varsa temizleyin ve öyle şarj edin. Elektronik sigaranın pili bitince dumanı azalacaktır. Bu yolla pilin bittiğini kolayca anlayabilirsiniz. Elektronik sigara özellikle hamile olanlar astım hastaları diyabet hastaları kullanması önerilmiyor. Elektronik sigarayı birçok kullanıcı tavsiye ediyor. E sigara sayesinde normal sigaranın birçok zararından korunabilirsiniz.