Elektronik Sigara Kullanımı

Sigara içen insanlar zamanla sigaraya bağımlı hale gelirler. Sigaraya bağımlı hale gelen insanlar artık sigara tüketmeden zaman geçiremez bir duruma gelirler. Sigara bağımlıları ne kadar isteselerde sigarayı bir destek almadan kolay kolay bırakamazlar ki destek alsalar bile bırakma oranları oldukça düşüktür. Sigara bağımlıları ilaç kullanımı, sakızlar, psikolojik destek tedavisine başvururlar ve bu yöntemlerden tam olarak sonuç almak pekte mümkün değildir. İnsanın bir anda bir ürünle sigarayı bırakması çok kolay değildir. Önceleri bu yöntemler fazlaca tercih edilirken ve doktorlar tarafından tavsiye edilirken günümüzde, eski popülerliğini kaybeden tedavi yöntemleri arasında yer almaktadırlar. Günümüzde çok eski zamanlardan beri olan fakat günümüzde daha da kendini kabul ettiren e-sigaralar tercih edilmektedir. E-sigara doktorlar tarafından da bireye sağladığı yararlar bakımından tavsiye edilmektedir. Bu nedenle sigarayı bıraktırma yöntemleri arasında günümüzde en yaygın olanı ve en fazla kullanılanı e-sigaralardır. E-sigaranın insanlar tarafından oldukça fazla tercih edilmesinin sebebi, kişileri sigaradan tamamen uzaklaştırıp başka maddeler ile sigarayı bıraktırmaya yönlendirmemesidir. Çünkü bu tarz yöntemler tedavinin olumsuz sonuçlanmasına sebep olmaktadır. E-sigara ile sigara bağımlıları sigara kullanarak sigarayı bırakırlar. Tek fark kullandıkları sigara normal sigaranın içinde bulundurduğu hiçbir zararlı maddeyi bulundurmamasıdır. Böylelikle bireyler sigara kullanırken belirli bir zamandan sonra tamamen sigarayı bırakmış duruma gelirler.

E-sigarayı Herkes Satın Alabilir mi?

 E-sigara sigara bağımlılarına sağladığı bu avantajdan dolayı artık çok daha fazla tercih edilmektedir. E-sigara sigarayı bıraktırmada oldukça kolay bir yöntem olduğu kadar elde etmesi de bir o kadar kolay bir üründür. Her yaştan sigara bağımlısı insanın kullanabileceği e-sigara oldukça makul fiyatlara satılmaktadır. E-sigaranın ucuza satılmasında ki amaç ise,  insanların sağlıklarına çok çabuk kavuşmalarını sağlamaktır. Bu amaçlardan da anlaşılabileceği gibi e-sigara herhangi bir kar etmek amacı ile üretilmemiştir ve bu nedenle oldukça makul fiyatlara satılmaktadır.

E-sigaranın Şekli Neden Önemlidir?

Sigara bağımlıların birçoğu şekil takıntısı olan insanlardır. E-sigara üreticileri bu faktörü göz önünde bulundurarak, e-sigaraların şeklini sigaraya benzetmişlerdir. Böylelikle şekle takıntılı olan sigara bağımlıların e-sigaradan şeklinden dolayı uzaklaşmaları tercih etmemeleri engellenmeye çalışılmıştır. Sigara bağımlılarının sigarayı bırakmaları başladıkları yaşa göre de değişiklik göstermektedir. Çok erken yaşta sigara içmeye başlayan insanların sigarayı bırakmaları da bir o kadar zor olmaktadır. Kişi ne kadar sigara bağımlısı olursa sigara içme isteği de bir o kadar artmaktadır. Bu nedenle sigara bağımlılarının sigarayı bırakmakta çok zorlanmamaları için e-sigara üreticileri çok güzel bir noktaya dikkat etmiş ve tıpkı normal bir sigaraymış gibi hissetmeleri için görünümüne özen vermişlerdir. Normal bir sigaraya benzeyen e-sigara ile sigara bağımlıları tıpkı sigara içiyor gibi hissettikleri için alışmaları ve sigarayı tamamen bırakmaları daha kolay bir duruma gelmiştir.

E-Sigaranın Kullanım Şekli Kolay mıdır?

E-sigara kullanımı oldukça zahmetsizdir. Tıpkı normal sigara gibi kullanılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken tek nokta e-sigara likididir. E-sigara kullanımı hakkında çok bilgi sahibi olmayan bireyler genellikle e-sigarayı aldıkları gibi kullanacaklarını düşünürler. Bilmelidirler ki e-sigara likitsiz kullanılmaz. E-sigaraya aralıklarla e-sigara likidi doldurmak lazımdır. Kullanıcılar bu detaya dikkat ettiği sürece yapılacak başka bir şey yoktur. Düzenli bir şekilde ve amacı unutulmadan e-sigara kullanan insanlardan sigara bağımlıları en fazla 3 ay kadar bir sürede, normal kullanıcılar ise 1 veya 2 ay içinde sigara kullanmayı bırakacaklardır.